SCD10PSN
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
SCD10PSN
Part Number : SCD10PSN
Manufacturer : CUI Devices
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : SCD10PSN More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: CUI Devices. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Width : 15 mm
Polarity : Unidirectional
Linearity : 0.5 %
Response Time : 3 µs
Output Voltage : 5 V
Max Supply Current : 25 mA
Max Operating Temperature : 75 °C
Products Category : Sensors, Transducers - Current Sensors
Qty : 173 In Stock
Applications : Datacom module Lighting Home theater & entertainment
Height : 20 mm
Frequency : 50 Hz
Packaging : Bulk
Current Rating : 10 A
Current Sensing : 10 A
Number of Channels : 1
Min Operating Temperature : -10 °C